Postet nga: dukagjini

Reagon Shtëpia Botuese “Dukagjini”: Kemi ofertuar me çmim me të lirë se vitin e kaluar për librat

Shtëpia botuese “Dukagjini” ka reaguar pas njoftimit të Ministrisë së Arsimit lidhur me situatën për blerjen e librave shkollorë.

Sulmet ndaj veturave të KALLXO dhe Dukagjinit, reagon AGK

Asociacioni i Gazetareëve të Kosovës ka dënuar dëmtimin e veturave të gazetarëve të KALLXO.com dhe RTV Dukagjini.

Dëmtohen veturat e ekipit të KALLXO.com dhe RTV Dukagjini - PAMJE

Veturat e ekipit të gazetarëve të KALLXO.com dhe RTV Dukagjini janë dëmtuar të hënën në mesditë nga persona të panjohur në Leposaviq.

Hulumtimi: Rreth 17% e qytetarëve thonë se nuk lexojnë asnjë libër në vit

Sipas një hulumtimi të realizuar nga shtëpia botuese “Dukagjini” dhe organizata ETEA, 16.6 për qind e qytetarëve thonë se nuk lexojnë asnjë libër në vit, derisa 38.3 pë...

Në ndihmë të fshatrave SOS në Kosovë/ CEO i SIGAL UNIQA i dorëzon çmimin “FIDES 2022” Librarisë “Dukagjini”

Libraria “Dukagjini” ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ.

“Neomalsorja” që la Evropën për rrënjët e saj

As Tirana, as disa prej kryeqendrave evropiane nuk e bindën Marjana Koçekun të niste karrierën e saj, pas diplomimit me rezultate të shkëlqyera për shkenca ...

Rruga 'Turgut Ozal' në Prizren mbetet e pa rregulluar, institucionet fajësojnë njëra-tjetrën - FOTO

Rruga ‘Turgut Ozal’ në lagjen Bajram Curri të Prizrenit është dëmtuar në masë të madhe.

Komunat e Dukagjinit memorandum me KPK-në për ruajtjen e Rrëqebullit Ballkanik

Organizata ERA ka nënshkruar Memorandum mirëkuptimi me Komunen e Pejës, Istogut, Deçanit, Junikut dhe Këshillin Prokurorial të Kosovës me qëllim të bashkëpunimit ...