Postet nga: dukagjin popovci

Çka po ndodh në Ministri të Arsimit, pse po largohen zëvendësministrat?

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka folur rreth dorëheqjes së dy zëvendësministrave në këtë dikaster, Dukagjin Popovcit dhe Edona Maloku-Bërdynës.

Pupovci: I kemi bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e vitit shkollor

Ministria e Arsimit ka konfirmuar për Radio Kosovën, se janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e vitit shkollor 2022/2023.

Komisioni për Arsim ia propozon Kuvendit për votim anëtaren ndërkombëtare të KShC-së

Me 7 vota për dhe asnjë kundër, Komisioni për Arsim i Kuvendit të Kosovës ka vendosur që kandidatja Maja Martinoviq të dërgohet për propozim në ...

Testi i maturës do të mbahet më 18 qershor

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci në konferencë për media ka njoftuar, se testi i arritshmërisë do të mbahet më 4 dhe 14 qershor 2022, ...

Zv/ministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, i kundërpërgjigjet LDK-së pas reagimit për Universitetin në Mitrovicë të Veriut

Gurë-themeli i “Universitetit të Prishtinës me seli të përkohshme në Mitrovicën e Veriut” ishte shkakë që Lidhja Demokratike e Kosovës dhe zëvendësministri i ...

Pupovci: SBASHK-u nuk ka të drejtë të kërkojë pagesë shtesë për orët plotësuese

Zëvendësministri i arsimit, Dukagjin Pupovci, ka thënë për emisionin “Argument Plus” në RTV21, se SBASHK-u nuk ka të drejtë të kërkojë pagesë shtesë për ...

20 vjet pas lufte Fushë Kosova nuk funksionalizoi asnjë çerdhe publike

 

Pupovci: Sistemi i Arsimit në Kosovë, Pa Përgjegjësi e Llogaridhënie`

“Në Kosovë nuk është arritur të ndërtohet një sistem, i cili reflekton përgjegjësi dhe llogaridhënie. Mungesa e përgjegjësisë dhe llogaridhënies ka bërë ...