Postet nga: 1 shtatori

Osmani uron vitin e ri shkollor: Beteja për dije nuk përfundon kurrë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar vitin e ri shkollor i cili ka filluar sot në arsimin parauniversitar në Kosovë.

Grevat në arsim barrë për prindërit në Kosovë

Herta Manxhuka, nënë e tre fëmijëve, ka një muaj që i ka përcjellë lajmet nën shpresën se do të hasë në një të atillë ...

1 shtatori i gjeti shkollat e Kosovës në grevë me përjashtim të një shkolle e disa çerdheve

1 shtatori i sivjetëm i gjeti shkollat e Kosovës me dyer të mbyllura, korridore, klasa e banka pa nxënës si pasojë e grevës së përgjithshme ...

Disa shkolla të Prishtinës në grevë, ajo e mjekësisë 'Ali Sokoli' po mban mësim

Fëmijët së bashku me prindërit e tyre kanë gjetur dyert e mbyllura të disa shkollave në kryeqytet dhe nuk kam mundur të fillojnë vitin e ri shkollor ...

Këshilli i Prindërve: Nxënësit nesër duhet të jenë në shkollë

Këshilli i Prindërve i Kosovës në mbledhjen e sotme të kryesisë, e zhvilluar në dritë të grevës që po mbahet në institucione të ndryshme, përfshirë ...

Pupovci: I kemi bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e vitit shkollor

Ministria e Arsimit ka konfirmuar për Radio Kosovën, se janë bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e vitit shkollor 2022/2023.

Qeveria ia kishte dhënë 658 mijë euro gjimnazit ku vijon mësimet djali i Haradinajt

Në tetor të vitit të kaluar, Qeveria e Ramush Haradinajt i kishte ndarë në total 658 mijë e 858 euro për gjimnazin Loyola, ku tani do të vijoj mësimet djali ...

Tre Autobusë nga Peja Nisen për Protestë

Tre autobusë janë mbushur në Pejë me ata që do ta kundërshtojnë demarkacionin me protestë.