Postet nga: Drita

Sot zhvillohet derbi i xhiros së 17-të të Superligës (Foto)

Në xhiron e 17-të të IPKO Superligës pa dyshim vëmendje do t'i kushtohet superndeshjes Prishtina –Drita, që zhvillohet sot prej orës 15:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Pa fitues mbyllet derbi Drita- Feronikeli (Foto)

Është mbyllur pa fitues derbi i xhiros së 16-të ndërmjet Dritës dhe Feronikelit.

Drita udhëton drejt KEK-ut për tri pikët e reja (Foto)

KEK-u do të jetë nikoqir i Dritës në xhiron e 12-të të Ipko Superligës së Kosovës, ndeshje kjo që zhvillohet prej orës 13:45, në stadiumin “Agron Rama” ...

Drita- Ballkani e Llapi- Gjilani, rezultatet e pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e parë për dy ndeshjet e Ipko Superligës Llapi - Gjilani dhe Drita - Ballkani, që kanë filluar nga ora 14:45 në kuadër ...

Për krizën e Dritës flasin njohës të sportit, presin këndelljen e gjilanasëve

Klubi futbollistik 'Drita' duket së më nuk po bën “dritë” i ka humbur shkëlqimi në tetë xhirot e para në Ipko Super Ligën e Kosovës, ku ...

Drita eliminohet nga Liga e Europës

Drita nuk arriti ta mposht Dudelangen në ndeshjen e kthimit në Mitrovicë, duke barazuar 1:1.

Merr fund aventura e Dritës në Ligën e Kampionëve

Ekipi bardhekaltër gjilanas - Drita ka humbur me rezultat 2 me 0 në ndeshjen e kthimit kundër Malmos.

Trajnerët flasin për ndeshjen Drita- Malmo (VIDEO)

Trajneri i KF Drita nga Gjilani, Bekim Isufi, tha se mungesa e  përqendrimit të lojtarëve të tij ka ndikuar bë humbjen e ndeshjes në kuadër të xhiros ...