Postet nga: doreheqjet ne veri

Dorëheqjet e serbëve zvarrisin lëndët gjyqësore

Mungesa e stafit në sistemin e drejtësisë në veri të Kosovës ka bërë që dhjetëra lëndë nga Gjykata Themelore e Mitrovicës të shpërndahen ...

Pas qindra dorëheqjeve, vetëm 98 kandidatë për policë në veri pritet t’i nënshtrohen intervistimit këtë muaj

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Policia e Kosoves

Vazhdohet afati i konkursit për policë në veri

Policia e Kosovës ka vazhduar për 10 ditë afatin e konkursit për pranimin e zyrtarëve policorë për Drejtorinë Rajonale të Policisë në Mitrovicën e Veriut.

Haradinaj: Marrëveshja nuk e zgjidh situatën në veri, sfida është rikthimi i i atyre që e lëshuan punën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Hradinaj ka thënë se me arritjen e marrëveshjes për targat nuk është zgjidhur situata ...

Kurti: Kosova nuk do të shantazhohet nga organizimet kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje qytetarëve serbë që të mos bojkotojnë institucionet e vendit pas zhvillimeve në veri.

Kurti: Situata në veri, rezultat i refuzimit të propozimit franko-gjerman nga Serbia

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, pas situatës së krijuar në veri të vendit tha se Serbia është e interesuar për të sabotuar dialogun.