Postet nga: doreheqja e ramush haradinajt

Pazari i fushatës, mal me konkurse nëpër ministri

Duke qenë para një vakuumi ligjor dhe në kohën kur partitë politike u bënë gati për fushatë, ekzekutivi në dorëheqje nuk qëndroi pasiv në kë...

Veseli: Haradinaj, kryeministër i vetëlarguar

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli e ka quajtur “kryeministër të vetëlarguar” Ramush Haradinajn, i cili dha dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryetarit të Qeverisë së Kosovë...

Haradinaj: Ata që ftohen nga Specialja, duhet të veprojnë si unë

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj në një intervistë dhënë për Radio Evropa e Lirë ka deklaruar se shembullin e tij duhet ta ndjekin edhe politikanë të tjerë që ...

Veseli: Kosova qëndron fuqishëm përkrah ShBA-ve dhe BE-së

Kadri Veseli, pas kthimit nga Shtete e Bashkuara të Amerikës, ka deklaruar se Kosova qëndron afër dhe shumë fortë përkrahë me partnerët e vet perë...

Princ Leka: Krenohemi me ty Ramush

Princ Leka sot ka reaguar pas dorëheqjes së djeshme të Ramush Haradinajt nga posti i Kryeministrit të Kosovës. Leka në llogarinë e tij “Facebook”, duke e vlerësuar ...

Vjen reagimi i Listës Serbe pas dorëheqjes së Haradinajt

Një ditë pas dorëheqjes të Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, ka reaguar partneri i koalicionit nga Lista Serbe.

Vuçiq: Haradinaj shkon në Hagë që të kthehet si hero

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se Beogradi i pret pa ndonjë eufori zhvillimet në Prishtinë, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt.

Nënkryetari i Vetëvendosjes i gëzohet rënies së 'Qeverisë Haradinaj'

Besnik Bislimi, nënkryetar i LVV-së, tha se janë të gëzuar për rënien e qeverisë së Haradinajt, pasi që sipas tij kjo ishte njëra nga qeveritë ...