Postet nga: dialogu final

Thaçi e Vuçiq sot pritet të takohen në Bruksel

Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar ...

Thaçi takon deputetin e partisë së Kancelares Merkel, flasin për dialogun

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në zyrën e tij deputetin gjerman nga CDU, Peter Beyer i partisë së Kancelares Gjermane, Angela Merkel.

Kuçi: Dialogut të 2018-ës nuk ia di emrin

Ish-presidenti i vendit Fatmir Sejdiu ka deklaruar se Serbia edhe më tutje po tenton të manipulojë opinionin ndërkombëtarë, duke tentuar që ta paraqesë Kosovën si faktorë destabilizues ...

LDK-Veselit: Flasim për zgjedhje jo për dialog

Lidhja Demokratike e Kosovës i është përgjigjur ftesës së Kadri Veselit për takim për të diskutuar për dialogun me Serbinë.

Presidenti përsëri flet për fazën finale të dialogut me Serbinë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi sërish doli sot në konferencë para gazetarëve për t`i ripërsëritur qëndrimet e tij të ripërsëritura ...

Asociacioni, në marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

Qeveria e Kosovës është e gatshme që të punojë në përshpejtimin e procesit për formimin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, por ajo ...

Thaçi: Protesta kundër meje është protestë kundër Luginës së Preshevës

Presidenti Hashim Thaçi, ndaj të cilit do të protestohet nesër tha sot para gazetarëve se protestat e thirrura ndaj tij janë protesta kundër Preshevës, Medvegjë...

Thaçi dhe Van der Bellen flasin për 'arritjen' e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot është takuar me presidentin e Austrisë, Aleksandër Va nder Bellen në Vjenë. Thaçi përmes një shkrimi në “Facebook” bë...