Postet nga: dialogu final

Thaçi sërish deklaron se Kosova është gati të shqyrtojë heqjen e taksës për produktet serbe

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një postim në Facebook ka shkruar se Kosova është gati që ta shqyrtojë heqjen e taksës ndaj Serbisë.

Fatmir Limaj: Në Bruksel do të shkojmë pa Thaçin

Delegacioni shtetëror i Republikës së Kosovës, me 8 janar të këtij viti do të udhëtojë për në Bruksel në kuadër të procesit të dialogut, ...

Efektet e dialogut të Brukselit

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i cili në vitin 2011 kishte nisur si dialog për rregullimin e çështjeve teknike, për ...

Limaj: Kosova me objektiva të qarta në dialogun Kosovë - Serbi

Bashkëkryesuesi i Delegacionit Shtetëror të Kosovës për bisedimet me Serbinë, Fatmir Limaj, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi.

BE akuzon Haradinajn për rrezikim të dialogut: Presidenti Hashim Thaçi udhëheq me dialogun (DOKUMENT)

Bashkimi Evropian përmes një letre dërguar Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ia bën të qartë Qeverisë së Kosovës se në çfarë niveli ka filluar dhe ...

Thaçi: Kundërshtarët e marrëveshjes me Serbinë kanë qëllim thyerjen e Evropës

Presidenti Thaçi i ka dhënë një rezyme qëndrimit të tij në Paris gjatë forumit të paqes. Ai ka folur për deklaratat dhe bisedat që i ka ...

Ahmeti: Takim të katërt Thaçi-Vuçiq nuk duhet të këtë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka komentuar takimin e zhvilluar mes presidentit Thaçi dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq i cili u mbajt mbrë...

Haradinaj nuk e di se për çfarë do bisedojë Thaçi me Vuçiqin sot në Bruksel

I pari i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se nuk e di se për çfarë saktësisht do të bisedohet në takimin ...