Postet nga: dialogu final

Palmer: Shtetësia e Kosovës është e pakthyeshme, duhet ta çlironi potencialin e këtij vendi

Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perendimor, Matthew Palmer është duke qëndruar në Kosovë.

Haradinaj takon Matthew Palmerin, flasin për dialogun Kosovë- Serbi

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj është takuar sot gjatë ditës me zëvendësndihmës sekretarin e ShBA-ve, Matthew Palmer.

Faza finale e dialogut nuk e ‘kursen’ as Dokumentin e Ahtisaarit

Dokumenti i Ahtisaarit, mbi bazën e të cilit është shpallur pavarësia e Kosovës në shkurt të vitit 2008 dhe i cili dokument është mishëruar në Kushtetutën ...

Vuçiq dhe zyrtari britanik Moor bisedojnë për dialogun dhe tarifën

Britania e Madhe pavarësisht daljes së planifikuar nga BE-ja do të mbetet e përkushtuar për të ndihmuar dhe mbështetur rajonit e Ballkanit.

Nesër në Kosovë vijnë dy këshilltarët e kancelares Merkel

Edhe java që po hyjmë pritet të përfshihet me porosi të bashkësisë ndërkombëtare sa i përket dialogut me Serbinë.

Referendum konsultativ për marrëveshjen eventuale me Serbinë

Kosova mund të organizojë një referendum konsultativ në rast të arritjes së një marrëveshje finale me Serbinë për normalizimin e raporteve, thonë njohësit e sistemit juridik-kushtetues. Ata ...

Si e parashohin amerikanët marrëveshjen Kosovë-Serbi

Prestigjiozja amerikane “The Washington Post”, përmes një artikulli të publikuar me titullin “Trump fton për marrëveshje paqësore në “Rose Garden”, derisa pa zë punon për ...

Thaçi sërish deklaron se Kosova është gati të shqyrtojë heqjen e taksës për produktet serbe

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një postim në Facebook ka shkruar se Kosova është gati që ta shqyrtojë heqjen e taksës ndaj Serbisë.