Postet nga: dhunë në familje

Pesë raste të dhunës në familje brenda një jave në rajonin e Ferizajt

Pesë raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë javës së kaluar në rajonin e Ferizajt.

Sulmoi fizikisht burrin, arrestohet gruaja nga Peja

Një grua është arrestuar nga Policia e Kosovës nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj.

Policia jep detaje për rastet e dhunës në familje të raportuara në 24 orët e fundit

Gjatë ditës së martë në polici janë raportuar tri raste të dhunës në familje, dy në kryeqytet dhe një rast tjetër në Pejë.

Pesë të arrestuar për dhunë në familje, prijnë sulmet ndaj grave

Policia e Kosovës gjatë ditës së diel ka arrestuar 5 persona për shkaktim të dhunës në familje ku kryesisht prijnë rastet e sulmeve ndaj grave.

Han i Elezit, një burrë raporton në polici se ka pasur dhunë psikike nga bashkëshortja e djalit të tij

Një burrë në Han të Elezit ka raportuar në polici se në vazhdimësi është duke pasur dhunë psikike nga bashkëshortja e djalit të tij.

Mosmarrëveshje, sulme fizike nga burrat e vjehrra, policia arrestoi disa persona për dhunë në familje

Rastet kur gratë e vajzat janë viktima të dhunë në familje zënë vend thuajse në çdo raport ditor të Policisë së Kosovës. 

Rahovec, gruaja dyshohet se sulmoi bashkëshortin e saj

Në Rahovec dyshohet se një grua ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj të martën rreth orës 10 të mbrëmjes, shkruan në raportin e Policisë.

Arrestohet për dhunë në familje 41-vjeçari në Obiliq, iu sekuestruan dy armë zjarri

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person të dyshuar për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje.