Postet nga: dhuna seksuale

Si ndodhi dhunimi seksual në Vushtrri?

Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Kosovës, Drita Hajdari, në emision “Kallxo Përnime” ka rrëfyer se si ka ndodhur dhunimi seksual në Vushtrri, për të cilin dje ...

Gjykata jep detaje për dënimin e Zoran Vukotiqit me 10 vite burg

Gjykata e Prishtinës sot ka marrë vendim të dënojë me 10 vite burg Zoran Vukotiqin, i akuzuar për dhunë seksuale ndaj një qytetareje shqiptare të Vushtrrisë gjatë luftë...

A mundet regjistri i abuzuesve ta ndalë dhunën seksuale?

Rastet e fundit të dhunimeve seksuale, e kanë shtyrë kryeredaktoren e Grazetës, Eurisa Rukovci, që të fillojë një nismë për regjistrimin e abuzuesve seksualë.

Pejë, protestohet kundër dhunës seksuale ndaj vajzave dhe grave (VIDEO)

 

Nesër protestë në Pejë kundër dhunës seksuale ndaj grave dhe vajzave

Aktivistet/ët e Pejës kanë njoftuar se nesër në këtë qytet do të organizohet protestë kundër dhunës seksuale ndaj vajzave dhe grave.

14 Prilli propozohet si ditë kombëtare e viktimave të dhunës seksuale

Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës së bashku me organizatat partnere, (QPDG, Medica Kosva dhe Medica Gjakova) dhe Vasfije Krasniqi- Goodman, kanë mbajtur sot një ...

Dhuna seksuale në rritje, viktimat kryesisht të miturat

 

Martesa për viza, rrëfimi i shtetases për martesën në Prishtinë

Një shtetase franceze tash e një kohë po përballet siç pretendon ajo me dhunë seksuale nga burri i saj kosovar.