Postet nga: Dhuna në shkolla

Dragash, mësuesi dyshohet se rrahu nxënësin

Policia e Kosovës e ka arrestuar një mësues në Dragash në dyshimin se ka sulmuar fizikisht një nxënës.

A ka raste të dhunës nga mësimdhënësit ndaj nxënësve në shkollat e çerdhet e Prizrenit?

Luljeta Veselaj-Gutaj, drejtoreshë e Arsimit në Prizren, ka treguar se që nga marrja e mandatit të saj e deri më sot nuk ka pasur asnjë rast të raportuar ku dyshohet ...

Dhuna në institucionet e arsimit në Prishtinë

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Besianë Musmurati, në emisionin "Kallxo Përnime" ka thënë se ka raste të dhunës ndaj fëmijëve në ç...

VIDEO: Fushë-Kosovë, rrahu nxënësin, paralajmërohen masa ndaj arsimtarit

Drejtori i shkollës ‘Bajram Curri’ në fshatin Harilaq të Fushë-Kosovës ka paralajmëruar masë ndëshkuese ndaj arsimtarit të fizikës, i cili po pretendohet se e ...

Nagavci: 20 raste të raportuar për dhunë në shkolla në vitin 2021/2022

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka deklaruar në Komisionin për të Drejtat të Njeriut se gjatë vitit shkollor 2021/2022 janë raportuar 20 raste të dhunë...

Pamje të rënda, arsimtari nga Vitia e rrah nxënësen

Një arsimtar i shkollës fillore ‘Dëshmorët e Vitisë’ në komunën e Vitisë është xhiruar duke ushtruar dhunë fizike, ndaj një nxënëse të klasës ...