Postet nga: Burojë

Fshati i presidentit Thaçi bëhet me rrjet të ri elektrik pas raportimit të KALLXO.com

KEDS-i ka filluar punimet për instalimin e rrjetit të ri elektrik dhe vendosjen e shtyllave të reja të betonit në fshatin Burojë të Skenderajt.

Thaçi lajmërohet i buzëqeshur pranë prindërve të tij në Burojë (FOTO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se t'i drejtohet qytetarëve në lidhje me aktakuzën e ngritur nga Zyra e Prokurorit Special, është lajmëruar ...

Kryetari i Skenderajt: Pacientët me coronavirus janë nga Buroja

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se dy rastet e para të shënuar në këtë komunë janë nga fshati Burojë, përkatësisht lagja ...

Bashkëfshatarët e Hashim Thaçit ankohen për probleme me rrymën

Shtyllat elektrike të vjetruara, telat e varur në pemë dhe energjia e dobët elektrike në fshatin Burojë të Skenderajt po dalin të jenë mjaft shqetësuese për banorë...

Pas raportimit të KALLXO.com, rregullohet asfalti në fshatin e Presidentit

Rrugët për te shtëpitë e familjes së Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në fshatin Burojë të Skenderajt kanë filluar të rregullohen pas raportimit të KALLXO....

Kadri Veseli 'ia thërret prindin' presidentit Thaçi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli këtë të shtunë kafen e mëngjesit ka shkuar për ta shijuar në vendlindjen e presidentit, Hashim Thaçi.

Vozitja e traktorit pa drita, shkaktar i aksidentit në Burojë

Mbrëmë rreth rreth orës 19 është raportuar për një aksident trafiku me fatalitet në fshatin Burojë të Skenderajt.

E Stolisur Shtëpia e Thaçit

Seanca për zgjedhjen e Presidentit është caktuar për sot në orën 11:00 nga Kryesia e Kuvendit.