Postet nga: boris johnson

Boris Johnson pritet të jap dorëheqje sot

Kryeministri britanik, Boris Johnson pritet që sot të jap dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Konservatore, raporton BBC.

Boris Johnson - Foto:Boris Johnson Facebook

Krizë qeveritare në Britaninë e Madhe

Në shenjë proteste ndaj kryeministrit britanik, Boris Johnson dy ministra të rëndësishëm të kabinetit të tij dhanë dorëheqjen. Sa kohë mund të qëndrojë Johnson në ...

Moska thërret ambasadoren e Britanisë lidhur me komentet e Johnsonit mbi Putinin

Rusia kërkoi takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Moskë për të protestuar ndaj komenteve të kryeministrit Boris Johnson mbi Presidentin Vladimir Putin dhe komentet e një ...

Boris Johnson operohet nga sinusët

Kryeministri britanik Boris Johnson, i është nënshtruar sot një operacioni nga sinusët, në një spital të Londrës, raporton CNN.

Johnson: Do të ishte një katastrofë nëse Putini do të fitonte luftën

Kryeministri britanik tha të shtunën se Perëndimi duhet të mbështesë përpjekjet e Ukrainës për të rimarrë territorin e pushtuar nga forcat ruse në rajonin ...

Johnson premton më shumë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Kryeministri britanik, Boris Johnson, është zotuar për të ofruar më shumë ndihmë ushtarake për Ukrainën, në një vizitë të papritur në Kiev.

Vota e mosbesimit: Sa vota i duhen Boris Johnson-it që të mbijetojë si kryeministër i Britanisë së Madhe

Deputetët konservatorë në Britaninë e Madhe sot mund të vendosin nëse duan që kryeministri Boris Johnson të mbetet ende lideri i tyre.

Britania pritet të rrisë ndihmën ushtarake për Ukrainën

Kryeministri britanik, Boris Johnson, pritet të bëjë të ditur ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, gjatë një adresimi para Parlamentit në Kiev të martën, 3 maj.