Postet nga: boris johnson

Trump tha se Boris Johnson është zgjidhja më e mirë për udhëheqjen e Tory-t

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Boris Johnson do të ishte zgjidhje e përkryer për udhëheqjen e Partisë Konservatore.

Ndjekja penale e Boris Johnson

Gjykata ka vendosur që akuza kundër Boris Johnson duhet të shkojë në gjyq dhe të gjykohet.

Boris Johnson do të gjykohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Boris Johnson, njëri nga kandidatët e Partisë Konservatore për kryeministër të Britanisë, do të paraqitet para gjykatës, pas dyshimeve se ka gënjyer kur ka ...

Ministri britanik viktimë e një mashtrimi telefonik

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson zhvilloi një bisedë telefonike me një mashtrues rus, i cili është hequr si kryeministri armen, me të cilin ka diskutuar pë...

Johnson: Putin Mund të Ketë Urdhëruar Sulmin me Agjent Nervor

"Ka shumë gjasa" që presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar sulmin me agjent nervor kundër ish-spiunit rus, Sergei Skripal, dhe vajzës së tij, Yulia, tha sekretari i ...

Mesazhet Direkte të Britanisë për Kosovën

I kthyer në Kosovë pas 17 viteve, gazetari i dikurshëm që tani është një ndër politikanët më të rëndësishëm britanikë, Boris Johnson, tha se është ...

Ministri Hoxhaj Pret Bashkëpunim me Boris Johnson

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë se e ka uruar Sekretrin e ri të jashtëm të britanisë së Madhe, Boris Johnson, një figurë kontraverse ...

Emërimi i Boris Johnson Gëzon Serbinë

Emërimi Boris Johnson si Sekretar i Jashtëm në Mbretërinë e Bashkuar mund të ketë tërhequr negativitet, madje edhe tallje dhe reagime nga shumë vende të botë...