Postet nga: boris johnson

Britania pritet të rrisë ndihmën ushtarake për Ukrainën

Kryeministri britanik, Boris Johnson, pritet të bëjë të ditur ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, gjatë një adresimi para Parlamentit në Kiev të martën, 3 maj.

Johnson: Javën e ardhshme do të rihapim ambasadën në Kiev

Kryeministri britanik, Boris Johnson, tha se Mbretëria e Bashkuar do të rihapë ambasadën e saj në Kiev javën e ardhshme, pasi misioni diplomatik u zhvendos në Lviv ...

Boris Johnson - Foto:Boris Johnson Facebook

Hetim paramentar ndaj kryeministrit britanik mbi thyerjen e mundshme të rregullave të COVID-19

Ligjvënësit britanikë kanë urdhëruar një hetim parlamentar ndaj kryeministrit Boris Johnson për të përcaktuar nëse kishte gënjyer lidhur lidhur me thyerjen e kufizimeve ...

Moska ndalon hyrjen në Rusi të Boris Johnsonit

Ministria e Jashtme e Rusisë njoftoi të shtunën se kishte ndaluar hyrjen në këtë vend të Kryeministrin britanik Boris Johnson, sekretares së Jashtme Liz Truss, sekretarit të Mbrojtjes ...

Boris Johnson - Foto:Boris Johnson Facebook

Plani i Britanisë për t'i dërguar azilkërkuesit në Ruanda shkakton indinjatë

Britania njoftoi arritjen e një marrëveshjeje me Ruandën të enjten për të dërguar disa azilkërkues mijëra kilometra larg në këtë vend të Afrikë...

Ministri britanik i Drejtësisë jep dorëheqje pas publikimit të gjobës ndaj kryeministrit për ahengun gjatë kohës së izolimit

Boris Johnson është goditur nga dorëheqja e parë ministrore që kur u gjobit nga policia për thyerjen e masave kundër COVID-19.

Boris Johnson - Foto:Boris Johnson Facebook

Johnson dhe Sunak do të gjobiten për pjesëmarrje në tubime festive gjatë kohës së izolimit

Kryeministri britanez Boris Johnson dhe kancelari Rishi Sunak do të gjobiten nga policia për pjesëmarrje në ahengje gjatë kohës së izolimit, raporton BBC

Boris Johnson e e quan fushatë barbare të Rusisë luftën kundër Ukrainës

Kryeministri britanik, Boris Johnson pas takimit me Presidentin e Ukrainës, Vladimir Zelensky ka bërë të ditur se janë duke përgatitur një ndihmë financiare.