Postet nga: Anglia

VIDEO: Pamje nga hoteli ku po qëndron Kombëtarja e Anglisë

Kombëtarja e Anglisë ka mbërritur në Kosovë të shtunën pasdite dhe po qëndron në hotel "Emerald" në Prishtinë.

Gazeta e njohur angleze me ballinë speciale për zemërgjerësinë e tifozëve të Kosovës

Në Angli vazhdon të jetë krye-temë pritja fantastike që do t’i bëhet të përzgjedhurve të Gareth Southgate në Kosovë për sfidën e fundit kualifikuese drejt ...

Southgate rreth racizmit: Kemi parë mbështetje të madhe nga Kosova, e presim këtë edhe nesër në stadium (VIDEO)

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur për ndeshjen e nesërme ndaj Kosovës, në konferencë për media, ndeshje e cila luhet prej orës 18:00, në stadiumin “...

Challandes: Ndeshja ndaj Anglisë shumë e rëndësishme para asaj me Maqedoninë (VIDEO)

Bernard Challandes ka folur në konferencë për media para ndeshjes ndaj Anglisë, që luhet nesër prej orës 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Anglia e pamëshirshme ndaj Malit të Zi, ia shënon 5 gola në pjesë të parë (VIDEO)

Anglia është duke e mposhtur Malin e Zi, me rezultat 5-0, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Gazeta zvicerane raporton për foton e Steerlingut në Prishtinë (FOTO)

Sulmuesi i Manchester Cityt, Raheem Sterling, ka pasur probleme me fyerjet raciste gjatë kualifikimeve për “Euro 2020”.

Policia e Bullgarisë arreston katër persona pas koreve raciste ndaj lojtarëve të Anglisë

“Sky Sport”, njofton se policia e Bullgarisë i ka arrestuar katër persona, pas koreve raciste ndaj futbollistëve të Anglisë, ndeshjen e së hënës në Sofie, ku ...

701 ditë pa humbje, a do të mbetet Kosova e pamposhtur edhe pas lojës me Anglinë?

Kombëtarja e Kosovës në futboll sot do ta ketë ndeshjen më të vështirë që nga pranimi në FIFA e UEFA, pasi do të përballet me një...