Postet nga: Anglia

Franca e Anglia deklarohen lidhur me vendimin e Qeverisë për shpalljen e organizatave terroriste

Ambasadat e dy vendeve të QUINT-it, kanë deklaruar se mes tyre dhe ekzekutivit kosovar nuk ka pasë koordinim për shpalljen e “Mbrojtjes Civile” dhe “Brigadës e Veriut” organizata ...

Të krishterët për herë të parë pakicë në Angli, bie besimi

Më pak se gjysma e popullsisë në Angli dhe Uells e konsideron veten të krishterë, sipas shifrave të reja të regjistrimit të popullsisë.

Historia tragjike e futbollistit Joe Gaetjens, heroit të ndeshjes së parë ku SHBA-ja shokoi Anglinë në Kupën e Botës

Kupa e Botës e 1950 në Rio de Zhaneiro ishte mjaft e çuditshme. Në atë kohë, futbolli praktikisht ekzistonte vetëm në Evropë dhe në Amerikën e Jugut.

Shqiptarët në Angli protestojnë kundër diskriminimit ndaj tyre

Numër i madh shqiptarësh po protestojnë në Mbretërinë e Bashkuar kundër diskriminimit dhe ksenofobisë ndaj tyre.

Pse konservatorët po i kërkojnë dorëheqjen kryeministrit Johnson?

E ardhmja e Boris Johnson si kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar është në rrezik më të madh se asnjëherë më parë.

Agresioni rus ndaj Ukrainës: Anglia nuk do të luajë me Rusinë asnjë ndeshje futbolli

Anglia nuk do të luajë kundër Rusisë në asnjë ndeshje ndërkombëtare futbolli "në një të ardhme të parashikueshme" pas agresionit rus ndaj Ukrainës, ka njoftuar Federata ...

Anglia merr vendim për heqjen e të gjitha masave kundër pandemisë

Anglia do t’iu japë fund të gjitha kufizimeve për luftim të pandemisë më 1 prill.

KFOR-i dhe një kontingjent nga Anglia do zhvillojnë stërvitje operacionale për një muaj në Kosovë

Forcat e KFOR-it të udhëhequra nga NATO do zhvillojë prova stërvitore operacionale të quajtur “Niveli Opreh ll” nga fundi i gushtit deri në shtator 2021.