Postet nga: boris johnson

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar takohet me Presidentin Zelensky

‘Downing Street’ ka konfirmuar tani takimin e Boris Johnson me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky në kryeqytetin ukrainas Kiev.

Boris Johnson - Foto:Boris Johnson Facebook

Britania do t’ia dërgojë 6,000 raketa ushtrisë ukrainase

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se shteti i tij do të dërgojë 6,000 raketa shtesë dhe ndihmë financiare në vlerë të 33 milionë dollarëve për ushtrinë e ...

Kryeministri britanik ka frikë se Rusia do të përdorë armë kimike

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, ka akuzuar presidentin rus, Vladimir Putin për një përpjekje “cinike” për të krijuar një pretekst për përdorimin ...

Kryeministri britanik: Ukrainasit janë duke inspiruar miliona njerëz

Në përgjigje ndaj fjalimit të presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky para Parlamentit të Britanisë, kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se ukrainasit janë duke inspiruar miliona njerëz me ...

Kryeministri anglez përsëri krahason sjelljet e Putinit me të Millosheviqit

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson ka thënë se beson se ka ngjashmëri mes sjelljeve të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin me ish-diktatorin jugosllav Slobodan Millosheviq.

Kryeministri i Britanisë: Ka një analogji midis veprimeve të Putinit në Ukrainë dhe Millosheviqit në rastin e Kosovës

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, tha sot se ka një analogji shumë të afërt në mes të veprimeve të Sllobodan Millosheviqit në rastin e Kosovës dhe ...

Britania - Ukrainës: Mund t'ju dërgojmë më shumë armë mbrojtëse

Kryeministri britanik Boris Johnson është gjithashtu në mesin e liderëve botërorë që i ka telefonuar presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky.

Boris Johnson - Foto:Boris Johnson Facebook

Johnson: Njohja e rajoneve separatiste të Ukrainës nga Putin - shkelje e ligjit ndërkombëtar

Njohja e rajoneve separatiste të Ukrainës lindore nga presidenti rus Vladimir Putin është një shkelje e ligjit ndërkombëtar, tha kryeministri britanik Boris Johnson.