Postet nga: bixhoz

Burri nga Suhareka kapet me bixhoz

Policia në Suharekë ka arrestuar mbrëmë para mesnatës një person të dyshuar për organizim të bixhozit.

Aksion në Prizren për lojëra të fatit

Në fshatin Zhur dhe Gernqare të Prizrenit, policia dje ka bërë një aksion ku ka kontrolluar tri lokacione të ndryshme në dyshimin për organzim të skemave piramidale dhe ...

Dosja e Prokurorisë: Si e ndihmonin inspektorët e ATK- së bixhozin e paligjshëm

Dy inspektorë tatimorë, Selatin Hoxha dhe Ramadan Ibishi, si dhe djali i këtij të fundit, Fisnik Ibishi, janë duke u gjykuar në Prishtinë nën akuzat se njoftonin menaxherë...

Dosja e Prokurorisë - Inspektorët e ATK-së i njoftonin bizneset ilegale të bixhozit si t`u iknin kontollave

Ish-inspektorët tatimor Selatin Hoxha, Ramadan Ibishi si dhe biri i tij Fisnik Ibishi janë ballafaquar para gjykatës së Prishtinës me akuzat e prokurorisë së kanë ndihmuar bizneset ...

Planet e Qeverisë Haradinaj për zhvillimin e bixhozit e bastoreve

Qeveria po synon të heq barrën tatimore për lojërat e fatit, si stimuj për legalizimin e tyre. Kjo iniciativë përveç zhvillimit ekonomik do të sjellë ...

Bixhoz i Paligjshëm në Një Hotel të Pejës

Policia njofton se në rrugën ”Nëna Terezë” në Pejë raportohet se një i dyshuar, i cili posedonte lokal hotelier, pa licencë dhe regjistrim biznesi, gjatë bastisje së lokalit  ...

Dogana Konfiskon Lojërat e Fatit

Dogana e Kosovës i ka konfiskuar 11 aparate për lojëra të fatit, në vlerë prej 15 mijë euro. Konfiskimi i tyre është bërë në Mitrovicën e Veriut.

9 të Arrestuar në Operacionin Ndaj Skemave Piramidale dhe Bixhozit

Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten nëntë persona në një operacion të gjerë policor bashkë me Doganën dhe Administratën Tatimore kundër të dyshuarve pë...