Postet nga: bixhoz

Bastisja e shtëpisë luksoze të policit në Prizren, i dyshuar për bixhoz e fajde - VIDEO

Një shtëpi luksoze, dy vetura të parkuara në oborr, mbikëqyrje me kamera të sigurisë, ishte pamja nga shtëpia e zyrtarit policor që punonte në Njësinë e ...

Përfshirja e policit të trafikut në grupin e fajdeve dhe bixhozit, flet zyrtari i IPK-së - VIDEO

Qindra-mijëra euro kthehen kamatë në raste të ndryshme të fajdeve të cilat konsiderohen si veprimtari ilegale në Kosovë.

Si funksiononte grupi i fajdeve e basteve në Prizren? - VIDEO

13 persona ishin arrestuar në aksionin e Inspektoratit Policor të Kosovës e Policisë, nën urdhrat e Prokurorisë Themelore në Prizren, javë më parë.

Kapen duke laujtur buxhoz ilegal, arrestohet pronari i lokalit në fshatin Greme

Policia Rajonale e Ferizajt gjatë ditës së djeshme ka kontrolluar një lokacion në fshatin Greme dhe ka hasur në trembëdhjetë persona të dyshuar duke luajtur bixhoz.

Kërkohet paraburgim ndaj 13 të dyshuarve për fajde, detyrim, skema piramidale vepra të tjera

13 të dyshuarit që u arrestuan këtë javën nën dyshimin për vepra të ndryshme penale, me pranga në duar, kanë dalë të premten para Gjykatës së ...

Kapen nëntë persona duke luajtur bixhoz në Jezerc të Ferizajt - FOTO

Policia e Ferizajit ka hasur nëntë persona duke zhvilluar aktivitete joligjore, duke luajtur bixhoz.

Organizon bixhoz në shtëpinë e tij në Kamenicë, arrestohet 28 vjeçari

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për shkak se ka organizuar skema piramidale dhe bixhoz të jashtëligjshëm.

Organizim i skemave piramidale dhe bixhozit, arrestohen 7 persona, njëri nga ta polic

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar në një operacion të kryer mbrëmë në Pejë, ka arrestuar shtatë persona, një polic dhe gjashtë qytetarë nën dyshimin se kanë ...