Postet nga: Bilall Sherifi

NISMA mban sot zgjedhjet, vetëm Limaj kandidat për kryetar

Nisma Socialdemokrate do të mbajë sot zgjedhjet për kryetar partie. Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka njoftuar se kryetari i kësaj partie, Fatmir Limaj, do të ...

Sherifi: Limaj luftoi për çlirim të vendit, e Hoxhaj nga Vjena, sabotoi luftën e UÇK-së

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka bërë një krahasim në mes kryetarit të Nismës Fatmir Limajt dhe kandidatit të PDK-së për ...

Nisma kërkon nga Specialja të hetojë krimet serbe në Kosovë

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se kërkojnë nga Prokuroria e Kosovës të sqarojë nëse ka pasur bashkëpunim ...

Nisma Socialdemokrate: VV po tenton të grabisë mandatet tona

Ish- shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi i ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që të mos tentojë të grabisë mandatet e tyre në ...

Sherifi: Nisma ka rreth 150 vota mbi pragun 5%

Bilall Sherifi nga Nisma Socialdemokrate, ka folur përsëri për zgjedhjet e fundit parlamentare, të cilat u mbajtën më 6 tetor.

Sherifi: Koalicioni i Nismës Socialdemokrate ka arritur të bëhet pjesë e parlamentit

Anëtari i Nismës Socialdemokrate dhe deputeti i legjislaturës së fundit, Bilall Sherifi ka thënë se pas rinumërimit të kutive, votave të diasporës, votave me ...

Sherifi publikon një dokument, pretendon se Nisma u dëmtua për 28 vota

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka publikuar një dokument ku sipas tij tregon se partia e tij është dëmtuar në vota gjatë zgjedhjeve ...

Nisma: Me rinumërim të plotë të votave, marrim 7 mandate

Nisma Social Demokrate po vazhdon të besojë se ata bashkë me partnerët e koalicionit e kanë kaluar pragun zgjedhor prej 5% të votave, por thonë se është dëmtuar vota ...