Postet nga: Biden

Biden: Do t'i them Putinit se nuk lejojmë shkeljen e të drejtave të njeriut

 Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden tha se do t'i bëjë trysni presidentit të Rusisë, Vladimir Putin që të respektojë të drejtat e njeriut.

Samiti Biden-Putin në klimën e tensioneve dypalëshe

Shtëpia e Bardhë njoftoi të martën se Presidenti Joe Biden do të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin në Gjenevë muajin tjetër, ndërsa administrata kërkon ...

Intensifikohen përgatitjet për mbajtjen e samitit Biden-Putin

Uashingtoni dhe Moska janë duke bërë përgatitjet për një takim mes presidentit të SHBA-së, Joe Biden dhe atij rus, Vladimir Putin që pritet të mbahet në muajin ...

Biden zotohet për përgjigje të SHBA-së ndaj Bjellorusisë

Biden zotohet për përgjigje të SHBA-së ndaj Bjellorusisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka dënuar veprimin e Bjellorusisë, e cila devijoi një fluturim civil dhe arrestoi një gazetar dhe aktivist të opozitës.

Biden zotohet se do të ndihmojë në rindërtimin e Gazës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden tha se “lutet” që armëpushimi ndërmjet Izraelit dhe Hamasit të respektohet dhe se zgjidhja me dy shtete është përgjigja e ...

Biden: Moska mban përgjegjësi megjithëse nuk kemi prova për rol direkt në sulmin ndaj tubacionit

Sulmi kibernetik ndaj tubacionit më të madh të transportit të naftës në SHBA, për të cilin amerikanët fajësojnë individë të lidhur me Rusinë, është “qartazi një ...

Biden rrit kuotën e pranimit të refugjatëve në SHBA

Presidenti amerikan Joe Biden ka rritur zyrtarisht kuotën e pranimit të refugjatëve në Shtetet e Bashkuara në 62.500 për këtë vit, duke cituar “një situatë të paparashikuar ...

Administrata Biden dhe qëndrimi i ashpër ndaj Kinës

Në 100 ditët e para në detyrë, Presidenti Joe Biden ka mbajtur në fuqi shumë aspekte të politikave të ashpra të pararendësit të tij, Donald Trump ndaj Kinës. ...