Postet nga: Biden

Lufta në Ukrainë: Dita 26

Sot është dita e 26 e pushtimit rus të Ukrainës – lufta e parë e madhe tokësore në Evropë në dekada.

Skenarët e luftës dhe paqes në Ukrainë

Ndërkohë që pushtimi rus i Ukrainës hyri në javën e tij të katërt, pati zhurma për një mirëkuptim të mundshëm midis dy palë...

Dita e 24-të e luftës: Zhvillimet e fundit në Ukrainë

Sot, është dita e 24 e pushtimit rus të Ukrainës – lufta e parë e madhe tokësore në Evropë në dekada.

Lufta në Ukrainë, dita 23: Zhvillimet e ditës

Lufta në Ukrainë e nisur nga presidenti rus Vladimir Putin, tani është futur në javën e saj të katërt. Trupat ruse kanë dështuar ta marrin Kievin – objektivin ...

Çfarë i tha presidenti kinez, presidentit amerikan në telefonatën e sotme në lidhje me luftën në Ukrainë?

Konflikti dhe konfrontimi nuk janë në interesin e askujt, i tha presidenti kinez Xi Jinping, presidentit të SHBA-së Joe Biden në një video-telefonatë të premten në mëngjes, sipas mediave ...

Pesë arsyet pse telefonata mes Biden dhe Xi është kaq e rëndësishme

Kur presidenti Joe Biden do të false të premten (sot) me presidentin kinez Xi Jinping, kjo bisedë nuk do të jetë thjesht një telefonatë tjetër në një stuhi të ...

Biden dhe Xi do të bisedojnë për ndihmën e mundshme ushtarake të Kinës për Rusinë

Presidenti amerikan, Joe Biden, do të flasë me telefon më 18 mars me udhëheqësin kinez Xi Jinping, njoftoi Shtëpia e Bardhë, pasi Shtetet e Bashkuara i bëjnë ...

ShBA: Zona e ndalim-fluturimit në Ukrainë nënkupton luftë me Rusinë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin përsëriti se Shtetet e Bashkuara nuk do ta zbatojnë mbylljen e hapësirës ajrore në Ukrainë, sepse "një zonë ndalim-fluturimi do ...