Postet nga: Biden

Biden: Demokracia po përballet me sfida të mëdha në mbarë botën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden tha se demokracia po përballet “me sfida të qëndrueshme dhe alarmante” në mbarë botën.

Biden shqyrton bojkotin diplomatik të Olimpiadës në Kinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se po shqyrton bojkotimin diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore 2022, që do të mbahen në Pekin të Kinës.

Presidentja e Kosovës merr ftesë nga presidenti Biden për Samitin e Demokracisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka konfirmuar se ka marrë ftesë zyrtare nga Presidenti i ShBA-ve, Joseph Biden për pjesëmarrje në Samitin pë...

Biden mbështet fuqishëm integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka shprehur mbështetje të fuqishme për integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian.

Kurti për “Le Monde”: Historia absurde e shkëmbimit të territoreve ka mbaruar, nuk flasim më për të 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë intervistë për gazetën më të madhe franceze “Le Monde”.

Biden shpall planin për ta luftuar valën e krimit

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka shpallur një plan për financimin më të lartë të policisë, si përpjekje për ta luftuar rritjen e numrit të vrasjeve. Ai tha ...

Arma “sekrete” mbrojti Bidenin në Europë, anti-droni që neutralizon gjithcka!

Forcat belge të sigurisë kishin dy armë të fuqishme në duart e tyre gjatë kohës kur në Bruksel ndaloi presidenti amerikan, Joe Biden, si pjesë e turit të tij ...

Biden: Ngrirje pasurish për ata që destabilizojnë Ballkanin Perëndimor

Presidenti Joe Biden nënshkroi një urdhër ekzekutiv që parashikon ngrirjen e pasurive dhe ndalimin e hyrjes në SHBA për ata që destabilizojnë Ballkanin Perëndimor, kryejnë korrupsion ...