Postet nga: basketboll

Harden shënon 59 pikë në fitoren e Rockets

U luajtën plot 11 ndeshje në NBA, por sfida që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte ajo e “Capital One Arena” e Washingtonit, ku Wizards u mposhtëm me ...

Basketboll, Kosova mëson kundërshtarët e para-kualifikimeve për Kupën e Botës

Në Mies të Zvicrës është hedhur shorti për Raundin e Parë të para-kualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023. Kosova do të jetë në Grupin B, ...

Bashkimi e fiton derbin ndaj Pejës

Dy rivalët e vjetër të basketbollit të Kosovës, Peja dhe Bashkimi, kanë dhuruar një ndeshje të bukur dhe dramatike, me prizrenasit që kanë triumfuar në fund me ...

Prishtina tregohet e fuqishme për Apoel Nicosian

Sigal Prishtina e ka nisur me fitore grupet në FIBA Europe Cup, duke mundur në shtëpi, Apoel Nicosia me rezultat 93:74.

Bashkimi fiton në derbin lokal ndaj Prizrenit

Bashkimi ka fituar derbin e qytetit ndaj Ponte Prizrenit me rezultat 82:73.

Kosova aplikon për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball World Cup 2023

Federata e Basketbollit e Kosovës ka njoftuar se sot ka aplikuar në FIBA për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball World Cup 2023, të cilat gara ...

Kompania ‘SIGAL UNIQA’ vazhdon mbështetjen e klubit ‘SIGAL Prishtina’

Pas vendimit për të rikthyer bashkëpunimin më të suksesshëm në historinë e sportit në Kosovë, ndërmjet Kompanisë “SIGAL UNIQA Group Austria” dhe klubit të basketbollit “Sigal ...

Trajneri i Trepçës kërkon përkrahje nga tifozët për ndeshjen ndaj Bashkimit

Një nga klubet më me traditë në basketbollin e Kosovës është Trepça.