Postet nga: basketboll

Derbi në “Karagaç”, Peja pret Trepçën

Sot, në ora 18:00 në palestrën sportive në “Karagaç” klubi i basketbollit Peja pret Trepçën.

Superliga e basketbollit kosovar nis nesër

Të premten pritet të nis sezoni i ri në Superlingën e Kosovës në basketboll.

Trepça fiton Superkupën e Kosovës në basketboll pas një drame të vërtetë në fund

Finalja e Superkupës së Kosovës mes Pejës dhe Trepçës ka qenë dramatike deri në sekondat e fundit, dhe në fund fitore shënuan mitrovicasit me rezultat 78...

Gjermania kampione e botës në basketboll, e mposht Serbinë në finale

Gjermania ka fituar kampionatin botëror në basketboll, duke mposhtur në finale Serbinë me rezultat 83-77.

Hidhen fishekzjarre në sallën "Minatori" pas përfundimit të ndeshjes Trepça-Peja

Pas përfundimit të ndeshjes Trepça-Peja, pas të cilës ekipi pejan u shpall kampion i Superligës së Kosovës, tifozët kanë hedhur fishekzjarrë dhe mjete të ...

Peja vazhdon epërsinë edhe në çerekun e dytë

Ekipi i Pejës ka vazhduar të mbajë epërsinë në finalen e madhe, e cila po zhvillohet në palestrën "Minatori" në Mitrovicë.

Përfundon çereku i parë, Peja në epërsi

Ka përfunduar çereku i parë në finalen e basketbollit mes Trepçës dhe Pejës me rezultat 17 - 21  për mysafirët.

Një orë para finales së madhe, salla "Minatori" në Mitrovicë e mbushur me tifozë

Sonte pritet të shpallet kampioni i ri i Kosovës në basketboll në ndeshjen mes Trepçës dhe Pejës.