Postet nga: basketboll

VIDEO - Interesim i madh për blerjen e biletave, dy ditë para finales së madhe

Biletat për ndeshjen finale në basketboll mes Trepçës dhe Pejës kanë dal sot në shitje.

Përballja e madhe – Trepça apo Peja?

E pesta lojë, mes Trepçës dhe Pejës pritet ta vendosë kampionin e ri të Kosovës në basketboll.

Pretendimet për kurdisje, trajneri i Trepçës kishte kritikuar FBK-në për referet e huaj

Klubi i Basketbollit nga kryeqyteti, Prishtina, sot përmes Facebook-ut tha se 'kanë zbuluar skandalin më të madh në basketboll', që pretendohet të ndodhte në ndeshjen e tretë gjysmëfinale ...

Të jesh apo të mos jesh në finale, futboll e basketboll

Futbolli dhe basketbolli kosovar kanë hyrë në fazën e betejave finale dhe gjitha këto bukuri e kënaqësi shikuesit në vendin tonë mund t’i shikojnë ekskluzivisht ...

NBA thyen rekordin e të gjitha kohërave, mbi 22 milionë shikues në sezonin 2022-2023

NBA ka vendosur një rekord të ri për pjesëmarrje të tifozëve dhe shitje të biletave në sezonin e rregullt 2022 - 2023. Ky sezon shënon vetëm herë...

Beteja Dramatike në ‘Perëndimin e Egër’ Basketbollistik

Ata që e përcjellin NBA në vendin tonë, moti – moti – moti për mos të thënë kurrë më herët nuk kanë parë një beteje kaq të madhe, ...

Dramën në Mitrovicë e fiton Trepça, Ylli ‘bie’ pas 15 ndeshjeve

Në një super ndeshje dhe dramatike, Trepça ka mundur kampionin Golden Eagle Yllin me rezultat 69:67 (20:14, 21:21, 12:16, 16:16), në javën e 20-të të Prince Caffe Superligës.

Spanja shpallet kampione e Evropës në basketboll

Spanja është shpallur kampione e Evropës në basketboll pasi në finale ka mposhtur Francën.