Postet nga: bashkimi kombëtar

'Korrigjimi' i ri i Hashim Thaçit

Idesë së shumëpërfolur për “korrigjim të kufirit” me Serbinë, i është renditur një paralajmërim i ri për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, i ...

Thaçi, nga Hasi i Shqipërisë proklamon bashkimin kombëtar

Thaçi ka thënë se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë, pa kufi.

Deklarata e Edi Ramës për Bashkim me Kosovën Nxit Lajme për Luftë në Serbi

Një rritje e tensioneve mes Shqipërisë, Kosovës dhe Serbisë ka bërë që gazetat në Beograd të paralajmërojnë për një luftë të afërt – por parashikimet ...

Ambasadori Amerikan: Deklarata e Edi Ramës, e Pakujdesshme

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës në...

Lufta Identitare Kosovë-Shqipëri e Vetevendosjes

Një flamur i madh i Shqipërisë valëvitet në një nga rrethrrotullimet kryesore në Prishtinë, i njohur thjesht si “Te Rrethi” ngaqë është i pari i këtij lloji ...

Gorani: Bashkimi me Shqipërinë Nuk e Asgjëson Kosovën

Analisti politik dhe anëtari i Vetëvendosjes, Dukagji Gorani, nuk pajtohet me tezën se përdorimi i simboleve të Shqipërisë, disa herë në kurriz të atyre vendore ...

Veliaj: Më të Bashkuar se Sot S’kemi Qenë

Kryetarët e kryeqyteteve të Kosovës dhe Shqipërisë, Shpend Ahmeti e Erion Veliaj, janë dakorduar që të bashkëpunojnë dhe të shkëmbejnë përvoja në fushat që ...