Postet nga: Ballkani

Komisioni Evropian: Së shpejti vijnë vaksinat në Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se së shpejti do të arrijë vaksinat e financuara nga Bashkimi Evropian në shtetet e Ballkanit Perëndimor.

Ismet Munishi trajner i KF Gjilani

Skuadra e Gjilanit në futboll, është bërë me trajner të ri pas largimit të Bylbyl Sokolit.

Palmer: Mbështesim BE-në në dialogun Kosovë-Serbi, të fillojë sa më shpejt

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka hezituar të përcaktojë ndonjë afat kohor sa i përket arritjes ...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpë...

Nën Presidencën e Biden, Ballkani do të mbetet një fuqi baruti në marrëdhëniet SHBA-Rusi

Shtetet e Bashkuara nën drejtimin e Joe Biden, duhet t'i rezistojnë shpërfilljes nga provokimet e Rusisë në Kosovë dhe në të gjithë Ballkanin, në këmbim të marrë...

Pritja për të ikur

Pavarësisht burokracisë e vonesave të shumta nga Ambasadat e huaja në Kosovë, shumë të rinjë nuk e ndalin synimin e tyre për t’u larguar nga Kosova.

Ballkani Perëndimor: A erdhi koha e shoqërimit amerikan për hegjemoninë evropiane?

Nuk ka dyshim që zgjedhja e Joe Biden përbën një kthim fatlum në normalitetin e marrëdhënieve ndërkombëtare. Ama, meqë kthjelltësia na detyron të ...

Albright: Pres që Ballkani të gjejë përkrahjen e Administratës Biden

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, ka deklaruar se Ballkani është më stabil dhe më paqësor sesa që ishte para 25 viteve.