Drenica po e mposht Ballkanin

Drenica e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Ballkanit me rezultat 1-0.

Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës.

Golin e vetëm për skuadrën nga Skenderaj e shënoi Kreshnik Uka në minutën e 19-të.

Në ndeshjen tjetër, Prishtina është duke e mposhtur Llapin me rezultat 1-2, me golat e Leutrim Bekteshit dhe Mankendës.

Nëse ndeshja përfundon me këtë rezultat, Ballkani do të zhvendoset në pozitën e 3-të në tabelën e Superligës së Kosovës me 67 pikë.