Postet nga: Autobusë

Dy autobusë nga Kosova u sulmuan me gurë të shtunën në Serbi, MPJD kërkon nga Serbia të zbardhen motivet

Dy autobusë të një kompanie kosovare të transportit u sulmuan me gurë të shtunë në Serbi.

Ministri Sveçla: Raportimet për ikje masive të qytetarëve janë të pavërteta

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, teksa ka publikuar disa të dhëna për hyrjet dhe daljet e autobusëve për muajin janar të vitit 2023 ...

"Trafiku Urban" në Prishtinë: 12 milionë udhëtarë gjatë vitit 2023

Ndërmarrja ‘’Trafiku Urban’’ i Prishtinës ka falënderuar 12 milionë udhëtarët që i kanë shfrytëzuar linjat e autobusit gjatë vitit 2023.

Përparim Rama nënshkruan kredi 10 milionë euro me BERZh për blerjen e 30 autobusëve

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama sot ka nënshkruar  Marrëveshjen për Kredi prej 10 milionë eurosh me BERZh (Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim), ...

Autobusët e rinj të Trafikut Urban pritet të vihen në qarkullim në fund të 2023

Komuna e Prishtinës ka nisur procedurat e negocimit për blerjen e 30 autobusëve të rinj për ndërmarrjen “Trafiku Urban”.

Aksident rrugor në Turqi, raportohet për 16 viktima dhe 21 të plagosur

Gjashtëmbëdhjetë njerëz humbën jetën dhe 21 të tjerë u plagosën të shtunën në një aksident rrugor në juglindje të Turqisë ku u përfshinë ...

Sot hyjnë në fuqi masat e reja kundër COVID-19

Sot kanë hyrë në fuqi masat e reja kundër COVID-19 që janë marrë më 30 nëntor nga Qeveria e Kosovës si përpjekje për të shmangur valë...

Policia e Pejës do të kontrollojë transportin publik me të cilin qarkullojnë nxënësit

Policia e Kosovës në Rajonin e Pejës nga 21 shtatori do të bëjë kontrollimin e mjeteve të transportit publik më të cilët qarkullojnë nxënësit.