Postet nga: Asdren Hoxha

Mungon anëtarja e trupit gjykues, dështon seanca ndaj policit i cili akuzohet se vodhi 2 mijë euro

Në mungesë të anëtares së trupit gjykues, ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj policit Shkumbin Jashari.

Tentim sulmi ndaj Buzhalës: Përfundon intervistimi, Andi Pajaziti lirohet në procedurë të rregullt

I dyshuari për tentim-sulm ndaj Berat Buzhalës, Andi Pajaziti, është intervistuar sot nga forcat e rendit.

Andi Pajaziti dyshohet se tentoi ta sulmojë Berat Buzhalën, s’është pjesë e Vetëvendosjes

Andi Pajaziti dyshohet se ka tentuar ta sulmojë gazetarin dhe drejtorin e Gazetës Express, Berat Buzhala.

Në fund të gjykimit, prokurori tërhiqet nga akuzat për vjedhje

Në seancën e fundit në gjykimin e dy personave të akuzuar për për vjedhje, vjedhje të rëndë, dhe vrasje të rëndë në tentativë, prokurori i ...

2 vjet burg për drogën e gjetur në garazhë në Graçanicë

Gjykata e Prishtinës dënoi Vlastimir Vuleviqin nga Graçanica me 2 vjet burgim dhe me 4 mijë euro gjobë për veprat penale shitje e narkotikeve dhe fshehja e sendeve ...

Arrihet  marrëveshja për pranimin e fajësisë për 13 kilogramë kanabis

Gjykata sot ka aprovuar marrëveshjen e lidhur në mes Prokurorisë së Prishtinës dhe të akuzuarit Vlastimir Vuleviç për pranimin e fajësisë për veprat penale shitblerje ...

Mungojnë eksperti dhe 3 të akuzuar, dështon seanca e gjykimit të ish-vozitësve të AKP-së

Në mungesë të kushteve ligjore sërish ka dështuar të mbahet seanca ndaj të akuzuarve për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar.

Lirohet ‘Burdushi’

Hysri Peqani, i njohur si ‘Burdushi’, është liruar nga masa e paraburgimit.