Postet nga: Asdren Hoxha

Gjykimi i ish-pjesëtarit të UÇK-së për krime lufte, dëshmitari: Ky gjykim po çon drejt vëllavrasjes

Dëshmitarët Nuhi Zyrapi dhe Sejdi Përteshi të hënën kanë përfunduar dëshmitë e tyre në gjykimin për krime lufte që po zhvillohet ndaj ...

Gjykimi për krime lufte, i akuzuari Remzi Shala ballafaqohet me deklarimet e dëshmitarëve

Dëshmitarë të rinj kanë dhënë dëshminë e tyre në gjykimin për krime lufte që po zhvillohet ndaj ish-luftëtarit të UÇK-së, Remzi Shala.

Përplasje e kundërshtime mes dëshmitarëve në gjykimin e luftëtarit të UÇK-së për krime lufte

Mes ballafaqimeve dhe kundërshtimeve të dëshmitarëve Xhafer Shukolli dhe Shefki Bujari të hënën në Gjykatën e Prizrenit ka vazhduar gjykimi i ish-pjesëtarit të ...

Gjykimi i luftëtarit të UÇK-së për krime lufte, Policia sjell me forcë dëshmitarin

Ish-pjesëtari i UÇK-së, Remzi Shala, i akuzuar për krime lufte, është ballafaquar në Gjykatën e Prizrenit me deklaratat e dy dëshmitarëve.

Dështon sërish mbajtja e seancës gjyqësore për vdekjen e mistershme të 36-vjeçares në QKUK

Në tenativën e dytë për mbajtjen e seancës fillestare gjyqësore, për rastin e vdekjes së Sabrie Fazliut, mungesa e njërit nga katër të ...

Rrahja në gjykimin për krime lufte, deklarohet avokati i komandantit 'Molla e Kuqe'

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në sallën e Gjykatës së Prizrenit ku po zhvillohej gjykimi për krime lufte ndaj Remzi Shalës.

Ende gjenden në spital dy të plagosurit në Mramor të Prishtinës

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një incident me gjuajtje armësh në Mramor të Prishtinës, ku i përfshirë ka qenë edhe një polic.

Versioni i Hoxhajt se si u përfshi polici në plagosjen tek Badoci

Asdren Hoxha, avokati i njërit prej personave që më 1 maj mbeti i plagosur në një gjuajtje armësh në fshatin Mramor të Prishtinës, afër liqenit të Badocit, ...