Postet nga: armëmbajtje pa leje

Aktgjykimi: 2.000 euro gjobë për armëmbajtje pa leje

Gjykata e Mitrovicës sot e ka dënuar të pandehurin Abedin Beka, i akuzuar për armëmbajtje pa leje.

Gjakovë - Pranime faji e dënime me gjoba për armëmbajtje pa leje

Kohëve të fundit në rajonin e Gjakovës ka pasur shumë raste të veprës penale të mbajtjes në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

Shkojnë të merren vesh për një problem, i dyshuari ua ekspozon armët

Një person është arrestuar pasi i njëjti po dyshohet se mbajti ilegalisht armë.

Ftohet në polici pas publikimit të fotografisë me armë në dorë

Një person nga Malisheva është në polici dje.

Gjilanasi pranon në gjykatë se i kërkoi një gruaje 1,650 euro duke e kërcënuar

Bashkim Ismajli, i akuzuar se ka bartur armë pa leje dhe se ka ngacmuar një person, është sjellë para gjykatësit në Gjilan për t’u përballur me ...

Vali Corleone sërish në gjyq për bombën e vendosur në diskotekën e Gjilanit

Princvalentino Corleone, i njohur si Vali Corleone, i akuzuar se ka shkaktuar rrezik të përgjithshëm dhe ka bartur armë pa leje, ka dalë të enjten para Gjykatës ...

Dalin në gjyq gjilanasit e akuzuar se tentuan ta grabisin çantën me para

Nën masa të rrepta të sigurisë para Gjykatës së Gjilanit kanë dalë Kastriot Shala dhe Leotrim Latifi për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë ...

I gjenden në banesë një Kallash, qindra fishekë, detonatorë e fitil zjarrpërcjellës

Policia shqiptare ka arrestuar një 56-vjeçar pasi mbante armë zjarri dhe municione luftarake në banesë.