Postet nga: armëmbajtje pa leje

Shëtiste me AK-47, arrestohet deçanasi

Shëtiste me AK-47, arrestohet deçanasi

Arsyetimi i Gjykatës se pse ishte liruar njëri prej të arrestuarve për plagosjen dhe tentim grabitjen në Prizren

Gjykata Themelore e Prizrenit ka caktuar një muaj paraburgim Leutrim Latifit, Ibrahim Qadrakut dhe një personi të tretë me inicialet R.F., për plagosjen dhe tentim grabitjen e cila ...

Ia 'sheh sherrin' Tik-Tokut, Policia ia merr pistoletën

Policia e Kosovës njofton se një personit i është sekuestruar një pistoletë pasi u identifikua nga disa video në Tik-Tok.

Gjatë rikonstruksionit të vendngjarjes Gjykata gjen një predhë plumbi pas 4 vjet të rastit të vrasjes

Gjykata e Mitrovicës, katër vjet pas vrasjes së Dejan Steljiq, ka gjetur në vendin e krimit një predhë të plumbit, që dyshohet të jetë shkrepur nga arma e ...

Gjykimi për gjuajtjen me armë në dasëm, i akuzuari nuk paraqitet në seancë

Seanca gjyqësore ndaj Mehdi Zenelit i akuzuar për përdorim të armës dhe armëmbajtje pa leje ka dështuar të mbahet sot në Gjykatën e ...

Hajvali, armë në çantën e të miturit

Dy persona janë arrestuar dje në Hajvali nën dyshimet për armëmbajtje pa leje dhe për kanosje.

Eksperti i psikiatrisë: I akuzuari është i aftë ta përballojë gjykimin

Në gjykimin kundër Ermir Buqincës, i akuzuar për lëndim të lehtë trupor, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës, u dëgjuan sot ...

Gjykata e dënon reperin Fero

Feronit Shabani, reperi i njohur me nofkën “Fero” është dënuar për armëmbajtje pa leje.