Postet nga: Arban Abrashi

Cilat ishin kërkesat e Kosovës në Uashington, sipas ministrit Abrashi

Anëtari i delegacionit në bisedimet Kosovë-Serbi në Uashington, Arban Abrashi, ka treguar se cilat pika të marrëveshjes në Uashington i ka propozuar Kosova.

Arban Abrashi: Njohja nga Serbia do të vijë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, në një intervistë në emisionin “Jeta në Kosovë” është shprehur optimist sa i përket njohjes së Kosovës nga ana e Serbisë.

Ujmani

Abrashi: Ujmani po politizohet sikurse demarkacioni me Malin e Zi

Anëtari i delegacionit të Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi dhe ministri Infrastrukturës, Arban Abrashi, në një intervistë në emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se pse është ...

Me çfarë note e vlerëson Arban Abrashi marrëveshjen në Uashington

Anëtari i delegacionit të Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Arban Abrashi, e ka vlerësuar me notë 10 marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e ...

Pa këmisha në Uashington

Ministri i Infrastukturës, Arban Abrashi ka publikuar një fotografi së bashku me Kryeministrin Avdullah Hoti dhe Zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj, nga Uashingtoni gjatë një shetitjeje në kryeqytetin e ...

Inaugurohet zgjerimi i rrugës në qendër, premtohet shpallja e tenderit për autostradën e Gjilanit

Sot është inauguruar në Gjilan pjesa e tretë e rrugës në qendër, përkatësisht në bulevardin “Ibrahim Rugova”.

Ministri Abrashi shkarkoi Njësitë Zbatuese të Projekteve, i quan të kundërligjshme

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka marrë vendimin për shkarkimin e “Njësive Zbatuese të Projekteve”.

Përfundoi asfaltimi i rrugës në Veternik, Abrashi paralajmëron investime të reja

Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi ka vizituar sot përfundimin e punimeve në zgjerimin e rrugës nacionale N2, segmenti hyrja në qytetin e Prishtinës, nga ana e ...