Postet nga: Arban Abrashi

”Dekada e Sigurisë”, prezantohen shifrat e aksidenteve dhe vdekjeve në trafik për 10 vite

“Dekada e Sigurisë Rrugore” është raporti për të cilën krerët e institucioneve të sigurisë e infrastrukturës u bënë së bashku për të treguar problematikat ...

"Oda" e burrave në Ministrinë e Arban Abrashit

E gjithë paria e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) premtonin se do të bënin reduktim të zëvendësministrave nëpër dikasteret e ekzekutivit kosovar. Madje, kritikuan ...

Punësimet e parregullta në Ministrinë e Punës

Në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale janë evidentuar parregullsi të përsëritura ndër vite, sipas raporteve të Zyrës Kombëtare të Auditimit (ZKA), pë...

Tash e tutje, testimet për patentë shofer nën mbikëqyrjen e policisë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe ai i Punëve të Brendshme, Agim Veliu kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi për mbikëqyrjen e testimeve për ...

Arban Abrashi: Kosova rihap aeroportin brenda 10 ditësh

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit në Qeverinë e Kosovës, Arban Abrashi, tha se pret që fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” të rinisin ...

Ministri Abrashi takon Federatën e Autoshkollave, zotohet për krijimin e mundësive për rifillimin e punës

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka pritur në takim kryetarin e Federatës së Autoshkollave të Kosovës, Xhemshit Cakolli, bashkë me përfaqësuesit e tjerë, të cilë...

Lumir Abdixhiku dhe Arban Abrashi

Abdixhiku ia dorëzon detyrën e ministrit bashkëpartiakut të tij

I sapoemëruari ministër i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka pranuar detyrën nga ish ministri i këtij dikasteri, Lumir Abdixhiku, njëherësish bashkëpartiakë nga radhë...

Arban Abrashi: Qeveria Hoti votohet në javën e ardhshme

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ...