Postet nga: Arban Abrashi

Edhe Aeroporti i Prishtinës thotë se vizita e Abrashit ishte më 5 nëntor

Disa fotografi nga terreni të publikuara dje ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ku ai shihej së bashku me kolegun ministër, Agim Veliu dhe ushtruesin e detyrës së ...

Aviacioni Civil thotë se vizita e Abrashit në Aeroport ndodhi më 5 nëntor, jo më 10 siç e kishin njoftuar vetë

Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka reaguar pas raportimeve se më 10 nëntor drejtori i këtij institucioni së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi, vizituan ...

A e theu izolimin ministri Abrashi? Albulena Haxhiu kërkon veprime nga hetuesia

Më 18 nëntor, ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi njoftoi në rrjetin social Facebook se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19.

Kosova dhe Maqedonia Veriore diskutojnë për pikë të përbashkët kufitare

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka pritur sot në takim ministrin e Transportit të Maqedonisë së Veriut, Blagoj Boçvarski.

Kritikohet ministri Arban Abrashi për mos prezencë në seancën e Kuvendit

Kuevndi i Kosovës është duke mbajtur seancë të rregullt parlamentare, ndërsa deputet janë duke shtruar pyetjet e tyre parlamentare për ministrat e Qeverisë.

Abrashi: Sekretari i Ministrisë nuk ka qenë në dijeni për transaksionin e 2.1 milionëshit nga Thesari

Në një konferencë të Ministrisë së Infrastrukturës lidhur me skandalin e vjedhjes së mbi dy milionë eurove, ministri Arban Abrashi ka thënë se sekretari i Ministrisë nuk ka ...

Ministri Abrashi: Pas dy javësh përfundojnë punimet tek udhëkryqi i Janjevës

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti kanë vizituar të dielën punimet që po zhvillohen në rrethrrotullimin në rrugën ...

Arban Abrashi tregon nëse Grenell i tha ndonjë ministri të Kosovës: Mbylle gojën!

Anëtari i delegacionit të Kosovës në takimin me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, Arban Abrashi, ka thënë se nuk ka njohuri që emisari special i Donald ...