Postet nga: Arban Abrashi

Hoti flet për dyshimet se Arban Abrashi nuk respektoi vetizolimin

Më 27 nëntor pati raportime se ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masat e vetizolimit, ai më 18 nëntor pati treguar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Abrashi ndalon reklamat në autostrada, rrugë nacionale dhe rajonale

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka marrë vendim për heqjen e të gjitha panove reklamuese të bizneseve të vendosura në autoudhë, rrugët nacionale dhe rajonale të Kosovë...

Abrashi: Zgjerimi i rrugës Prishtinë-Grashticë do të bëhet sipas standardeve

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, sot ka vizituar kompaninë projektuese që janë duke i bërë matjet gjeodezike për zgjerimin dhe rehabilitimin e rrugës Prishtinë-Grashticë.

Abrashi në takim me drejtorin e BERZH, flasin për autostradën Kievë-Zahaq

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka pritur në një takim pune drejtorin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim - BERZH në Kosovë, Neil Taylor, dhe ...

Zyrtarët e lartë të LDK-së zbarkojnë në Podujevë - FOTO

Në kohën kur po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës, zyrtarë të lartë të LDK-së janë parë në këtë qytet.

Edhe Aeroporti i Prishtinës thotë se vizita e Abrashit ishte më 5 nëntor

Disa fotografi nga terreni të publikuara dje ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ku ai shihej së bashku me kolegun ministër, Agim Veliu dhe ushtruesin e detyrës së ...

Aviacioni Civil thotë se vizita e Abrashit në Aeroport ndodhi më 5 nëntor, jo më 10 siç e kishin njoftuar vetë

Autoriteti i Aviacionit Civil të Kosovës ka reaguar pas raportimeve se më 10 nëntor drejtori i këtij institucioni së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi, vizituan ...

A e theu izolimin ministri Abrashi? Albulena Haxhiu kërkon veprime nga hetuesia

Më 18 nëntor, ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi njoftoi në rrjetin social Facebook se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19.