Postet nga: arabia saudite

Vizita e Biden në Arabinë Saudite karakterizohet me tensione lidhur me vrasjen e gazetarit Khashoggi

Presidenti amerikan, Joe Biden, tha se vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi ishte "në krye të takimit" kur ai u prit nga Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman (MBS) ...

28 mijë gra aplikojnë për 30 vende pune si shofere treni në Arabinë Saudite

Një kompani hekurudhore që është duke rekrutuar 30 shofere treni në Arabinë Saudite thotë se ka marrë 28 mijë aplikime.

Mbi 40 deve skualifikohen nga konkursi i bukurisë në Arabinë Saudite për shkak të botoksit

Autoritetet saudite kanë kryer goditjen e tyre më të madhe ndonjëherë ndaj konkurrentëve të bukurisë së deveve që morën injeksione botoks dhe prekje të tjera artificiale, njoftoi ...

Ministrja Gërvalla në Arabi Saudite inkurajon organizimin e forumeve të përbashkëta ekonomike

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla, gjatë ditës së sotme po zhvillon vizitë zyrtare në Arabinë Saudite, ku është ...

A. Saudite kompenson familjet e punëtorëve shëndetësorë që vdiqën me koronavirus

Arabia Saudite ka nisur të ndajë nga 133,000 dollarë për familjet e secilit punëtor shëndetësor që ka vdekur duke luftuar pandeminë e koronavirusit, ka raportuar media shtetë...

Arabia Saudite do të lejojë të huajt të bëjnë pelegrinazh

Duke filluar nga 9 gushti, Arabia Saudite gradualisht do fillojë të marrë kërkesa nga jashtë për pelegrinazhin Umra.

Arabia Saudite lejon Haxhin për 60 mijë banorë të vaksinuar

Arabia Saudite tha se do të lejojë 60.000 banorë të cilët janë vaksinuar kundër koronavirusit që të kryejne ritualin e Haxhit këtë vit.

Arabia Saudite mbron vendimin për uljen e zërit të altoparlantëve në xhami

Autoritetet në Arabinë Saudite e mbrojtën vendimin e tyre për të ulur zërin e altoparlantëve në xhami.