Postet nga: arabia saudite

Gjykata saudite ndryshon dënimet për vrasësit e Khashoggit

Një gjykatë në Arabinë Saudite ka zëvendësuar dënimet me vdekje ndaj pesë të dënuarve për vrasjen e kolumnistit Jamal Khashoggi më 2018, ka raportuar media shtetë...

Arabia Saudite ndalon haxhin për të huajt nga frika për përhapjen e COVID-19

Myslimanët nga e gjithë bota do të ndalohen të marrin pjesë në haxhin e këtij viti, pelegrinazhin vjetor në vendet e shenjta islamike në Mekë dhe Medinës, ...

Arabia Saudite ekzekuton sulmuesin e tri valltareve

Një burrë që ka therur të paktën tre valltare spanjolle gjatë një performance në Arabinë Saudite, është ekzekutuar të enjten.

Dalin pamjet 3D: Kështu u vra gazetari në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll

Një gjykatë në Arabinë Saudite dënoi pesë persona me vdekje të hënën për vrasjen e gazetarit të Washington Post dhe kritikut të familjes mbretërore, Jamal ...

Arabia Saudite i jep fund ndarjes gjinore në restorante

Arabia Saudite nuk do të kërkojë më nga restorantet që të kenë hyrje të ndara sipas gjinisë, thanë autoritetet e këtij vendi.

Dy ish-punëtorë të Twitterit akuzohen se kanë spiunuar për A.Saudite

Dy ish-punonjës të rrjetit social, Twitter janë akuzuar në Shtetet e Bashkuara se kanë spiunuar për Arabinë Saudite.

Kosova dhe Arabia Saudite me marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë

Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me Ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë ...

Arabia Saudite, për herë të parë, do të ofrojë viza turistike

Arabia Saudite do t'i hapë dyert për turistët ndërkombëtarë për herë të parë.