Postet nga: arabia saudite

Britania: Irani është përgjegjës për sulmet në rafineritë saudite të naftës

 

Rebelët Huthi marrin përgjegjësinë për sulmet me dronë në Arabinë Saudite

Rebelët jemenas Huthi kanë marrë përgjegjësinë për dy sulme me dronë, në ndërtesat për përpunimin e naftës, që operohen nga kompania saudite, ...

Agjencia për Energji: SHBA-ja do të bëhet eksportuesja më e madhe e naftës

Shtetet e Bashkuara “qartazi” do ta kalojnë Arabinë Saudite dhe Rusinë dhe do të shndërrohen në eksportuesen më të madhe të naftës në vitet e ardhshme, për ...

Arabia Saudite i heq disa kufizime për gratë

Arabia Saudite ka filluar t'u lejojë grave të udhëtojnë pa leje dhe të ushtrojnë më shumë kontroll mbi çështjet familjare, njoftoi të martën agjencia shtetërore e lajmeve ...

Arabia Saudite lejon gratë të udhëtojnë në mënyrë të pavarur

Gratë në Arabinë Saudite mund të udhëtojnë tani jashtë vendit pa lejen e një kujdestari mashkull.

Trump u vë veto rezolutave kundër shitjes së armëve në Arabinë Saudite

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump u ka vënë veto rezolutave të Kongresit, që parashohin bllokimin e shitjes së armëve në vlerë të 8.1 miliardë dollarëve pë...

Trump dhe Arabia Saudite i kërkojnë Iranit të mos kërcënojë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka nisur një kërcënim të ri ndaj Teheranit, duke thënë përmes një postimi në Twitter se konflikti mes këtyre dy shteteve ...

Arabia Saudite ekzekuton 37 të dënuar për terrorizëm

Arabia Saudite ka ekzekutuar 37 të burgosur për shkak të lidhjeve me terrorizmin, njoftoi ministria e Brendshme.