Postet nga: Amazon

Amazon nis betejën me Musk: Deri në vitin 2024, planifikojnë t’i lëshojnë satelitët e parë të internetit

Kompania Amazon po përgatitet të konkurrojë me SpaceX të Elon Musk dhe të tjerë në ofrimin e shërbimeve të internetit me brez të gjerë në një shkallë globale.

Amazon do të shkurtojë edhe 9.000 vende tjera të punës

Gjiganti i shitjeve online, Amazon, planifikon të shkurtojë 9.000 vende të punës, në tentim e sipër për të zvogëluar shpenzimet.

BBC: Amazon do t’i largojë 18,000 punonjës nga puna

Amazon planifikon t’i pushojë më shumë se 18,000 punonjës, numri më i madh në historinë e kësaj kompanie, pasi po përballet për t’i kursyer kostot ...

CNN: Apple ka humbur 1 trilion dollarë në vlerën e tregut brenda vitit 2022

Kapaciteti i tregut të Apple ka rënë nën 2 trilionë dollarë në tregtimin e ditës së martë për herë të parë që nga fillimi i vitit 2021 dhe ...

Jeff Bezos thotë se do të japë pjesën më të madhe të parave të tij

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos u zotua në një intervistë të botuar të hënën se do ta dhurojë pjesën më të madhe të pasurisë së tij të ...

Amazon paralajmëron rritje të çmimeve në Evropë

Amazon po e rrit çmimin e abonimit të saj 'Prime' në të gjithë Evropën nga shtatori, deri në 43 për qind në vit.

'Amazon', 'Google', 'Meta' ndër objektivat e ligjit të BE-së për dezinformim dhe përmbajtje të dëmshme

Ligjvënësit e BE-së e kanë arritur një marrëveshje mbi bazat e legjislacionit kryesor që synon ta trajtojë anën negative të platformave online.

TikTok e ka pushtuar internetin  - kush tjetër është në listën e adresave më të njohura