Postet nga: Ali Uka

Prishtinasi rrëfen si ia grabitën 2.500 euro në Gjakovë

Katër të akuzuarit për grabitjen e 2.500 eurove janë sjellë të prangosur sot në sallën e  Gjykatës së Gjakovës.

Prokuroria amniston policët në skandalin me Valbona Ndrecajn

Prokuroria e Gjakovës ka pushuar hetimet ndaj tre zyrtarëve policorë Pjetër Përgega, Nisret Prekadini dhe Lendita Zeka, të dyshuar për veprën penale -  keqpë...

Dosja e Prokurorisë - Babai me dy djemtë shisnin kokainë

Seanca gjyqësore ndaj Bekim Haxhibeqirit, i akuzuar për 0.5 gramë kokainë ka dështuar të mbahet në Gjykatën e Gjakovës.

Gjakovë - Burg me kusht dhe gjobë për kontrabandim me migrantë - VIDEO

 

Pranon fajin i akuzuari për kontrabandim me migrantë

Nesër pritet që Gjykata e Mitrovicës të marrë vendim lidhur me të akuzuarin Bashkim Isufi për kontrabandim me migrantë.

Gjakovë, viktima e tentim dhunimit rrëfen ngjarjen

I pandehuri F.K. nga Rahoveci është ulur sot në bankën e të akuzuarit për t’u përgjigjur për veprën penale – tentim dhunimi.

Gjakovë – Burg dhe gjobë për grabitjen në tentativë

Dorlir Nura nga Skenderaj, i akuzuar për grabitje në tentativë, u dënua me 5 vite burgim dhe 2000 euro gjobë.

I akuzuari e pranon se tentoi ta grabisë shtëpinë në Rahovec

Njëri nga të akuzuarit për grabitjen në tentativë në një shtëpi në Rahovec e ka pranuar fajin.  I akuzuari i dytë po vazhdon të jetë i arratisur.