Postet nga: Aleksander Jabllanoviq

Jabllanoviq: Klan Kosova ka pasur gjithmonë hapësirë ​​dhe kohë për ne serbët

Kreu i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq ka reaguar pasi Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka refuzuar ankesën e televizionit Klan ...

Jabllanoviq flet në lidhje me rastin e iniciuar për kalimin ilegal të kufirit

Aleksandër Jabllanoviq, kreu i Partisë së Serbëve të Kosovës, mbrëmjen e kaluar është ndaluar nga një patrullë nën dyshimet se i njëjti ka kaluar ...

Kurti: Kam dëgjuar se Jabllanoviq ka marrë një milion euro dhe dy apartamente në Beograd

Kryeministri Albin Kurti ka bërë një adresim për qytetarët serbë në Kosovë gjatë së mërkurës duke shpërndarë një informacion për të cilin po ...

Jabllanoviq siguron dy vota edhe pse u tërhoq nga gara

Kandidati për kryetar të Komunës së Leposaviqit, Aleksandar Jablanoviq ka marrë dy vota në zgjedhjet komunale të mbajtura sot.

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se mund të sundojë serbët me 200 vota – mashtron vetën

Lideri i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, i cili më 20 prill ka deklaruar se heq dorë nga pjesëmarrja në zgjedhjet lokale që mbahen sot në ...

Jabllanoviq shqyrton tërheqjen nga gara për zgjedhjet në veri

Kryetari i Partisë së Serbëve të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, është duke shqyrtuar largimin nga gara për kryetar të Leposaviqit.

Partia e ish ministrit Jabllanoviq, akuzon Listën Serbe se po përgjon qytetarët duke u vendosur kamera në qytet - FOTO

Partia e Serbëve në Kosovë, drejtues i së cilës është ish ministri Aleksandar Jabllanoviq, po pretendon se në zonën e Leposaviqit, një parti e re e lidhur ...