Postet nga: Alban Ajvazi

Ministri Liburn Aliu deklarohet para gjykatës rreth fajësisë (VIDEO)

Gjykata tregon se kur do të nisë procesi gjyqësor ndaj Liburn Aliut

Në një përgjigje për KALLXO.com, Gjykata e Prishtinës ka njoftuar se tashmë është caktuar data e mbajtjes së shqyrtimit fillestar në rastin ndaj Liburn Aliut dhe ...

Dështon seanca ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit pasi gjendet jashtë vendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Agim Ademit, kryetarit të FFK-së.

Shtyhet seanca në gjykimin ndaj Enver Sekiraqës

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Enver Sekiraqës, i cili akuzohet për shtytjen e Arben Berishës për vrasjen e policit Triumf Riza.

Në gjykimin e Enver Sekiraqës dëshmojnë familjarët e policit të vrarë Triumf Riza

Enver Sekiraqa, i cili akuzohet për shtytjen e Arben Berishës për vrasjen e policit Triumf Riza, sot është ulur përsëri në bankën e të ...

Meliza Haradinaj del para gjykatës, deklarohet rreth fajësisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla, e cila akuzohet për raportim të rremë të pasurisë ka dalur sot para gjykatës nën akuzë...

Me kërkesë të prokurores shtyhet gjykimi për kanosje

Gjykimi ndaj Bedri Berishës, i cili po akuzohet se ka kanosur vëllain e tij Blerim Berishën, për shkak të një mosmarrëveshjeve pronësorë, ka dë...

Skandali në Gjykatën e Prishtinës: Gruaja viktimë e dhunës obligohet të deklarohet për paraburgimin e burrit

Një hulumtim i KALLXo.com ka zbardhur edhe një rast tjetër ku gjykata ka shkelur rregullat në trajtimin e viktimave të dhunës në familje.