Postet nga: Aksioni Simbolik

PSD reagon pas arrestimit të Dardan Molliqajt dhe aktivistëve të tjerë

Partia Social Demokrate ka reaguar pas arrestimit të disa aktivistëve të saj, derisa ishin duke e mbajtur një aksion simbolik para objektit të Policisë së Kosovës në Prishtinë.

Arrestohen Dardan Molliqaj dhe disa aktivistë të PSD-së

Policia e Kosovës i ka arrestuar sot disa aktivistë të Partisë Social Demokrate, pasi ata realizuan një aksion simbolik para objektit të policisë, e që në mesin e të ...

Rrjeti i Grave aksion para Prokurorisë, kundërshtojnë dënimet e ulëta në rastet e vrasjeve të grave

Rasti i fundit i uljes së dënimit nga burgim i përjetshëm në 24 vjet burg për Pjetër Ndrecajn ka bërë që Rrjeti i Grave të ...

Studentët kritikojnë Universitetin e Prishtinës në 50 vjetorin e themelimit

Lëvizja Studentore për Barazi – Studim Kritikë, Veprim ka kritikuar Universitetin e Prishtinës në 50 vjetorin e themelimit.

VV: Bisedimet e Thaçit me Vuçiqin Ofendim për Viktimat e Luftës

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar për rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi në nivel presidentësh, duke thënë se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po i ...

Të Rinjtë e AAK-së Kërkojnë Lirimin e Haradinajt

Të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë zhvilluar një aktivitet simbolik afër vendit ku po mbahet samiti i Komisioneve për Punë të ...

IQV: Gjeli, Pula e Bibani – ‘Negociatorë’ të Kosovës

Iniciativa Qytetare për Veprim (IQV) organizoi sot një aksion simbolik kundër murit të ndërtuar në Mitrovicën Veriore dhe kundër ekipit negociator të Kosovës, të ...

VV-1 Prilli Dita e Mustafës dhe Thaçit

VV-1 Prilli Dita e Mustafës dhe Thaçit

Në ditën e gënjeshtrave në një aksion simbolik VV-ja paraqiti ato që i quajti rrena të Isa Mustafës e Hashim Thaçit.