Postet nga: Ag Apolloni

Nis të ekranizohet romani ‘Kësulëkuqja, përrallë për të rritur’ i Ag Apollonit

Një fragment nga roman “Kësulëkuqja, përrallë për të rritur” i Ag Apollonit është në proces të ekranizimit.

Ag Apolloni nominohet për çmimin evropian të letërsisë

Shkrimtari Ag Apolloni është nominuar për Çmimin e Bashkimit Evropian për Letërsisë për vitin 2023.

‘Zonja prej zjarri që shpëtoi gruan prej guri’

Historia fillon dhe mbetet tempull me “zonjën prej zjarri që shpëton gruan prej guri”. “Një fije shprese një fije shkrepse” i Ag Apollonit gërshëton rrëfimet ...

Libri me histori lufte i Ag Apollonit promovohet në Hagë më 17 shkurt

Dokuromani i Ag Apollonit “Një fije shprese një fije shkrepse”, do të promovohet në Hagë të Holandës, më 17 shkurt në simbolikë të 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Historitë e nënave nxjerrin në pah tragjedinë e të zhdukurve të Kosovës

Në librin e tij të fundit, autori Ag Apolloni tregon historitë e dy nënave shqiptare të Kosovës, djemtë e të cilave u zhdukën gjatë luftës së ...

Ag Apolloni tërhiqet nga gara për anëtar të bordit të RTK-së

Shkrimtari Ag Apolloni ka njoftuar se është tërhequr nga gara për pozitën e anëtarit të bordit të Radio Televizionit Publik të Kosovës.

Botohet libri “Comentum” nga Ag Apolloni

Shkrimtari Ag Apolloni, ka botuar librin me të ri të quajtur “Comentum”.

Shfaqja ‘Kur hana del’ jepet nesër në Ferizaj

Teatri “Adriana Abdullahu” i qytetit të Ferizajt shfaq nesër, duke filluar nga ora 20:00, reprizën e shfaqjes “Kur hana del” me regji të Ben Apollonit.