Postet nga: afrim bunjaku

Hoxha: Do të sulmoheshin njësitet policore jo vetëm në Banjskë por gjithandej në veri të Kosovës

“Ka një plan për aneksim total të pjesës veriore të Kosovës, e paraparë në fazën fillestare me 37 pozicione nga ku do të sulmoheshin njësitet tona ...

Hoxha: U gjuajtën me "Zola" autoblindat që shkuan për të mbështetur policët dhe për ta tërhequr Afrim Bunjakun

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka shpjeguar në detaje se si ka ndodhur sulmi ndaj Policisë në Banjskë të Zveçanit që nga ...

Hoxha: Polici Afrim Bunjaku u vra me detonim të minës antikëmbësorike

Më 24 shtator 2023 në fshatin Banjskë të Zveçanit në një sulm terrorist i vrarë ka mbetur rreshteri i Policisë së Kosovës, tashmë heroi Afrim Bunjaku.

Bashkatdhetarët në Washington dhe William Walker nderojnë heroin Afrim Bunjaku

Në Ambasadën e Republikës së Kosovës në SHBA, bashkatdhetarët në Washington D.C. kanë nderuar heroizmin e rreshterit Afrim Bunjaku, i cili u vra nga një ...

A mund të ekstradohet Milan Radoiçiq?

Pronocimet e ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla se do ta kërkojnë ekstradimin e atij që po përshkruhet si udhëheqës i grupit terrorist ...

Radoiçiq: Vrasja e policit ishte aksidentale, nisëm një luftë mes dy palëve

Deri sa nuk jep detaje se si kishte ndodhur komplet ngjarja ku u vra rreshteri policor Afrim Bunjaku, dhe pse u qëllua në drejtim të veturës në të ...

Salla e sporteve në Samadrexhë nga sot mban emrin "Afrim Bunjaku", Komuna ndihmon me 5 mijë euro familjen e policit të vrarë

Nga sot, salla e sporteve në fshatin Samadrexhë të Vushtrrisë do e mbajë emrin e policit të vrarë në Banjskë, Afrim Bunjaku.

Vjosa Osmani: Armatimi i gjetur në veri ka qenë për 400 persona

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se armatimi i gjetur gjatë bastisjeve në Banjskë të Zveçanit ka qenë për 400 persona.