Postet nga: afrim bunjaku

Banjska, fshati ku burrat qetësisht pinë birra e fëmijët flasin me specialët

Pamjet e një autoblinde të goditur nga dhjetëra plumba, disa kamionë të demoluar, arka të municioneve e predha të mbetura të plumbave u shndërruan sot në një atraksion ...

Vuçiq: Radoiçiq nuk është i plagosur, do të merret në pyetje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se nënkryetari i Listës Serbe, Millan Radoiçiq është në Serbi, por nuk është i plagosur.

Presidentja Osmani: Gjatë orëve në vijim do të diskutojmë për masat ligjore ndaj Listës Serbe

Presidentja  Vjosa Osmani ka deklaruar se orët në vijim do të diskutohet se cilat masa do merren ndaj Listës Serbe, e cila është përfshirë direkt në sulmin ...

Çka do të ndodhë me armatimin e sekuestruar në Banjskë?

Arsenal i armëve, vetura, sasi e madhe e municionit e pajisje të tjera janë sekuestruar gjatë tri ditëve në Banjskë të Zveçanit, të cilat dyshohet se i ...

Kryeministri Kurti dhe ministrja Gërvalla takuan ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz, kanë pritur sot në një takim të ...

Vjosa Osmani: Sulmi kundër Policisë ishte i organizuar nga Serbia, me paramilitarë që i trajnoi ushtria e saj

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se sulmi i 24 shtatorit kundër Policisë ishte me përmasa tragjike dhe i organizuar nga Beogradi.

Drejtori i përgjithshëm i Policisë i ndau medaljen “Mburojë e Policisë” familjes së heroit Afrim Bunjaku

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gazmend Hoxha, i ndau medaljen “Mburojë e Policisë” familjes së heroit Afrim Bunjaku, si dhe në emër të ministrit të Punëve ...

Lushtaku: Hashim Thaçi i shprehi ngushëllime familjes Bunjaku përmes telefonit

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku bashkë me djalin e ish-presidentit Hashim Thaçi, Endrit Thaçi, kanë vizituar për ngushëllime familjen e policit Afrim ...