Postet nga: Admir Salihu

Dardan Krivaqa heshtë para policisë

Dardan Krivaqa i dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares M.O. ka vendosur të mbrohet në heshtje, merr vesh KALLXO.com nga burime brenda Policisë së Kosovës.

Gjyqtares i duhet më shumë kohë për përpilimin e aktgjykimit ndaj Rrahim Hashimit e Kadri Rexhepit

Dje është bërë një muaj nga momenti kur Gjykata e Prishtinës shpalli vendimin me të cilin dënoi Rrahim Hashimin dhe Kadri Rexhepin nën akuzat e prokurorisë ...

Një muaj nga dënimi i Rrahim Hashimit e Kadri Rexhepit, palët ende s’e kanë pranuar aktgjykimin me shkrim

Një muaj ka kaluar që nga shpallja e aktgjykimit në rastin e Rrahim Hashimit dhe Kadri Rexhepit, të akuzuar për mashtrim në bashkëkryerje.

I akuzuari për mashtrim jep fjalën përfundimtare, ndihet i dëmtuar

I akuzuari për mashtrim, Kadri Rexhepi, ka dhënë sot fjalën përfundimtare në gjykimin e tij dhe të Rrahim Hashimit.

I akuzuari për mashtrim: Kadri Veseli dhe Xhavit Haliti janë ndër politikanët më të pastër

Në gjykimin për mashtrim, i akuzuari Rrahim Hashimi ka përfunduar dhënien e fjalës përfundimtare.

Rrahim Hashimi: Asnjë cent s’është kërkuar apo marrë në emër të Kadri Veselit e Xhavit Halitit

I akuzuari Rrahim Hashimi ka dalë sot para gjyqit në Prishtinë për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë së Ferizajt për mashtrim.

I akuzuari Rrahim Hashimi: Faton Dalladaku e shantazhoi Xhavit Halitin me video-incizime

Në gjykimin e tij dhe të Kadri Rexhepit për mashtrim, i akuzuari Rrahim Hashimi ka dhënë mbrojtjen e tij.

Prokuroria: Kështu të akuzuarit vidhnin naftë nga ekskavatorët e ‘Bechtel Enka’-s

Në Gjykatën e Ferizajt sot është mbajtur seanca e gjykimit ndaj Bunjamin Lokut, i cili së bashku me Mentor Tushën dhe një të mitur akuzohen se në më...